אין מים חמים? כך תדאגו שזה לא יקרה בעתיד

אין מים חמים? כך תדאגו שזה לא יקרה בעתיד

אחת התופעות המשונות והמרגיזות שמתרחשות בכל בית ישראלי, זה שאפילו ביום קיץ עם שמש ישירה וקופחת, אחד מבני המשפחה מוצא את עצמו בסוף היום עובר מקלחת קרה. אין מים חמים? כך תתמודדו ותוודאו שהבעיה לא חוזרת יותר. לעולם.

 

שאלה של קיבולת הדוד

מדוע מתרחשת התופעה המרגיזה הזו – היעדר מים חמים – בימים בהם אין שום מחסור בשמש ישירה (ועל אחת כמה וכמה בימים הקרים)? ובכן, למרות שבישראל יש בסביבות 300 ימי שמש בשנה, המסוגלים למלא דוד מלא במים בתוך שעות ספורות, בסופו של יום לדוד יש קיבולת מוגבלת.

 

הגדלים הנפוצים והסטנדרטיים של דודי שמש בישראל נעים בין 100 ליטר לדודים קטנים, ל-150 ליטר, כאשר הקיבולת של דוד השמש הממוצע עומדת על 120 ליטר. מאחר שמקלחת ממוצעת צורכת בין 30 ל-40 ליטר ובדרך כלל בני הבית נוהגים להתקלח השכם בבוקר או בשעות הערב, בן המשפחה השלישי או הרביעי שיגיע למקלחת צפוי להתחיל אותה באופן פושר ולסיים אותה ללא מים בכלל.

 

ניצול השמש כמשאב אנרגיה חינמי לחימום מים במדינה עתירת שמש כמו ישראל הוא מעשה נהדר ומשתלם, אבל חשוב להכיר בכך שלחימום סולארי יש מגבלות – חימום המים לוקח זמן של כמה שעות והמים החמים תמיד יוגבלו בהתאם לנפח הדוד.

 

דרוש גיבוי לדוד השמש

הרעיון שמערכת חימום סולארית זקוקה לגיבוי אינו רעיון חדש וברוב הבתים בישראל אכן קיימת מערכת גיבוי כזו. מערכת הגיבוי הנפוצה היום (בלמעלה מ-95% מהבתים) היא גוף חימום חשמלי שמשולב בתוך הדוד. ועדיין, למרות שכמעט בכל דוד שמש יש מערכת מקבילה של בוילר חשמלי, תופעת ‘המקלחת הקרה’ אינה בגדר חיזיון נדיר.

 

למה זה קורה? ובכן בדרך כלל מדובר בסיבה טריוויאלית, אנשים פשוט שוכחים ללחוץ על כפתור המים החמים ונזכרים בכך רק דקות לפני הכניסה למקלחת, כאשר זה מאוחר מדי. או חוזרים מיום עבודה ארוך מחוץ לבית – ולא תמיד יכולים להמתין לחימום נוסף של המים. גם גוף חימום מדגם משופר לחימום מהיר במיוחד יזדקק ל-15-20 דקות של עבודה כדי לחמם דוד מלא במים חמים למצב נסבל שיספיק למקלחת קצרצרה.

 

גם בימים נטולי שמש, כשהדוד החשמלי עובד שעות נוספות, אחרי שתיים או שלוש מקלחות ברצף, המים בדוד ייגמרו ותמצאו את עצמכם באותו מצב לא נעים (וכשזה קורה ביום חורפי, זה אפילו מאוד לא נעים).

 

בעיה נוספת שמאפיינת את דוד החשמל היא שכמו שלפעמים שוכחים להדליק אותו, לפעמים גם שוכחים לכבות אותו ומבזבזים חשמל רב בעלות גבוהה.

מים חמים ברגע עם דלק גז

 

אין מים חמים? הכירו – חימום מים מיידי ללא הגבלה

הבשורות הטובות שהיום מערכות חימום מהיר בגז מספקות אופציה למערכת גיבוי מים חמים לדוד השמש ונותנות מענה לכל הבעיות שמאפיינות את הדוד החשמלי.

 

בשונה מהמערכות החשמליות שלרוב מחממות את המים בדוד עצמו, מערכת לחימום מים בגז מחממת את המים בשעה שהם עוברים בצינור, ממש לפני שיוצאים דרך ראש המקלחת או הברז וללא כל קשר לכמות המים בדוד.

 

החימום מתבצע במקום במערכת שמסונכרנת עם סיבוב הברז, כך שלא צריך “לזכור להדליק את הדוד” ושניות אחרי שהברז נפתח יזרמו ממנו מים בטמפרטורה בטיחותית ומושלמת של 50 מעלות (חמים מאוד, אבל לא מספיק חמים כדי להיכוות בטעות).

 

מערכת כזו גם מונעת בזבוז יתר. בגלל הסנכרון שלה עם פתיחת הברז (וסגירתו) אין מצב של חימום יתר או בזבוז. משלמים רק על הגז ששימש לחימום המים בזמן המקלחת. או בקיצור: אין מים חמים? תשכחו מזה ותעברו לעולם של מים חמים ללא הגבלה.

 

דלק גז מביאה לכם מחמם מים מהיר

דוגמה למערכת חימום מים בגז, שתבטיח שבכל פעם שתרצו להתקלח יהיה לכם שפע של מים חמים היא מערכת חםגז המשוקת על ידי דלק גז. המערכת בהתקנה פנימית מגיעה בשני נפחים – 16 ליטר לדקה או 20 ליטר לדקה, המערכות אמינות מאוד, פשוטות לשימוש וכמובן, גם מאוד בטוחות.

 

צרו קשר לקבלת מידע נוסף אודות מערכת חימום בגז והצעת מחיר להתחברות.

שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה

  iconתהליך הצטרפות

  • 1

   חתימות

   מקבלים מאיתנו טופס חתימה דיגיטלית ומחתימים רוב מבעלי הדירות בבניין
   (51% לפחות)

   arrow
  • 2

   תיאום ומעבר

   מהשלב הזה חברתנו תטפל בכל התהליך עבורכם, תתאם תאריך מעבר מול הספק היוצא, תבצע בדיקות בטיחותיות בכל דירה ותחליף את כל המונים לחדשים – והכל ללא עלות!

   arrow
  • 3

   סיום

   מזל טוב, החל מיום המעבר תשלמו מחיר של עד 30% פחות מהמחיר הקודם

   arrow

  לקבלת הצעת מחיר
  למעבר בניין