בחירת חברת גז מומלצת: 5 נושאים שחייבים להכיר לפני חיבור לגז

הודות לרפורמה במשק הגפ”ם (‘גז בישול’ או ‘גז ביתי’) לצרכני הגז הביתי בישראל, שהם רוב בתי האב במדינה, יש מ-2008 זכות לבחור חברת גז. במשך עשורים שורה של חסמים מנעו מצרכנים להתנייד בין חברות גז, הלכה למעשה.

 

בזכות אותה רפורמה, נכנסנו לעידן חדש בו הצרכנים מקבלים יכולת בחירה אמיתית, וזו הזדמנות מצוינת לציין כמה דגשים, כללים וטיפים שיעזרו לכם לאתר ולבחור את החברה המומלצת והמתאימה ביותר עבורכם.

 

 

5 היבטים חשובים לפני בחירת חברת גז

 1. בטיחות

גז הוא אמצעי נהדר שיכול לשמש אותנו לבישול, הסקה וחימום מים, כל זה בתנאי ששומרים על כמה כללי בטיחות, וכמובן, בתנאי שתשתית ההולכה והאחסון תקינה ונבדקת באופן סדיר.

 

כדי להבטיח שזה אכן המצב קבע המחוקק תקנים וכללים ומתבצע פיקוח הדוק אחר ספקי הגז המורשים שחייבים לעמוד באמות מידה קפדניות. הלקח כאן הוא פשוט וברור, גז ביתי מזמינים רק מספק מורשה ורשמי ועל זה לא מתפשרים.

 

למרבה הצער יש בשוק גורמים בלתי מורשים אחרים שמספקים גם באופן פיראטי ובלתי חוקי. רכישת גז מספק בלתי מורשה הופכת אתכם לשותפים לדבר עבירה פלילית והיא בעיקר, פשוטו כמשמעו, סכנת נפשות.

 

 1. מחיר

כמו בכל התנהלות צרכנית נבונה, כאשר בוחרים חברת גז מומלץ לבצע סקר שוק ולבקש הצעות מחיר מכמה ספקים. למרות שגז הוא מוצר גנרי שבמהותו אינו שונה מספק לספק, יש הבדלים משמעותיים בין עלות של אספקת מ”ק לצרכן הפרטי באספקת גז מרכזית בין ספק לספק.

 

טיפ: בבדיקה שנערכה לאחרונה שהשוותה את עלות מ”ק גז שמסופק מצובר גז בין 5 חברות הגז המרכזיות, נמצא שהעלות למ”ק לצרכנים שמציעה חברת דלק גז זולה, בממוצע, בכ-30% ממה שמציעות חברות אחרות.

 

 

השוואת מחירים חברות גז

דלק גז, המשתלמת ביותר מבין חברות הגז. השוואת מחירים

 

 1. פיקדון

אחד הדברים המרגיזים שאפיינו את משק הגז לפני הרפורמה הוא הפיקדון הכספי של מאות שקלים שהחברות נהגו לקחת מכל לקוח חדש. במרבית המקרים הפיקדון הזה לא חזר לצרכן ונשאר בידי חברת הגז עשרות שנים (במהלכן היא גם צברה עבורו ריבית), עד אשר נותקה הדירה מהגז סופית. הבשורות הטובות הן שלפני כשנה נכנסה שחקנית חדשה למגרש בשם ‘דלק גז’ שלא גובה דמי פיקדון מהצרכנים.

 

לא זו בלבד שדלק גז לא גובה את דמי הפיקדון, היא גם משפה צרכנים שהתניידו אליה מהספק קודם ומזכה אותם על צריכת הגז בשיעור גובה הפיקדון שהפקידו בידי הספק הקודם. התוצאה: 3 עד 6 חודשים של צריכת גז ללא עלות לצרכן הגז הממוצע בישראל.

 

 1. מגוון מוצרים

חלפו הימים בהם ‘גז בישול’ שימש רק לבישול. גפ”ם יכול להוות פתרון מאוד משתלם, נעים ויעיל גם להסקה וגם כתחליף לחימום מים מיידי ללא צורך בהמתנה, במקומו של דוד חשמלי.

 

הבעיה: לא כל חברות הגז מספקות גם מוצרים נלווים. לכן מומלץ לבחור בספק גז שיכול להציע לכם פתרונות גז מגוונים, כמו למשל דלק גז, שבנוסף על שירותי גז מוכרים, מציעה מערכת מתקדמת לחימום מים בגז שמחממת מים באופן אוטומטי ומיידי ברגע שמסובבים את ידית המים החמים בברז.

 

 1. שירות

למרות שכל חברות הגז מספקות את אותו מוצר בסיסי יש הבדל ניכר במעטפת השירותית שלהן. במקרה של תקלה, צורך בחידוש מלאי או כל עניין אחר, חשוב מאוד שהספק יהיה זמין, נגיש ושירותי ושזמני התגובה שלו (שליחת טכנאי, אספקת גז) יהיו מהירים. מאחר שמשק הגז מושתת ברובו על חברות ותיקות מהעידן ההסתדרותי, עדיין קיימות הרבה ‘חריקות’ בתחום השירות.

 

בתוך כך, דלק גז מעניקה ללקוחות החברה DNA שירותי, מתקדם ומודרני. שירות הלקוחות נמצא בראש סדר העדיפויות של החברה, לצד בטיחות ואספקה במחיר משתלם.

 

מתלבטים בין ספקי הגז הקיימים ומעוניינים ליהנות מאספקת גז לצד מחיר אטרקטיבי בהשוואה למתחרים? צרו איתנו קשר ונשמח לסייע עם מגוון פתרונות הגז שלנו.

 

דלק גז - ספק גז במחירים משתלמים

שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה

  iconתהליך הצטרפות

  • 1

   חתימות

   מקבלים מאיתנו טופס חתימה דיגיטלית ומחתימים רוב מבעלי הדירות בבניין
   (51% לפחות)

   arrow
  • 2

   תיאום ומעבר

   מהשלב הזה חברתנו תטפל בכל התהליך עבורכם, תתאם תאריך מעבר מול הספק היוצא, תבצע בדיקות בטיחותיות בכל דירה ותחליף את כל המונים לחדשים – והכל ללא עלות!

   arrow
  • 3

   סיום

   מזל טוב, החל מיום המעבר תשלמו מחיר של עד 30% פחות מהמחיר הקודם

   arrow

  לקבלת הצעת מחיר
  למעבר בניין