גז מרכזי – שיטת אספקת הגז הבטוחה ביותר

גז מרכזי – שיטת אספקת הגז הבטוחה ביותר

עבור רוב הישראלים האסוציאציה הראשונה למשמע הצירוף ‘גז בישול’, היא המראה המוכר של בלון הגז הכסוף שמונח בחצר. אין ספק שלבלוני הגז יש מראה ישראלי איקוני שאולי רק דוד השמש יכול להתחרות בו, מצד שני אנחנו לא פה בשביל לדבר על נוסטלגיה אלא על בטיחות, נוחות ואסתטיקה. גז מרכזי הוא בעצם שיטת אספקת גז לבניינים משותפים – באמצעות מרכזיית מכלים או צובר גז – וזו ללא ספק השיטה הבטוחה ביותר כיום לשימוש בגז הבישול המוכר לנו.

 

כל היתרונות של גז מרכזי

 

 • בטיחות

עצם העובדה שגז מרכזי מחליף עשרות חיבורים שונים (כל בלון הוא יחידה עצמאית) לבניין לחיבור אחד מרכזי שממנו יוצאת תשתית מסודרת לכל הדירות הופכת אותו להרבה יותר בטוח. החיבור המרכזי נעשה בטכנולוגיה שכוללת אמצעי בטיחות מובנים ובשונה מבלוני הגז נפרדים, שהרבה פעמים פשוט זרוקים בחצר, הוא גם מנוטר ומבוקר באופן קבוע.

 

כאשר הגז המרכזי מתבסס על צובר גז שמוטמן בקרקע רמת הבטיחות הופכת למקסימלית. היבט בטיחותי נוסף, קשור בסילוק הפיזי של הבלונים, שבלי קשר לגז שנמצא בתוכם, עלולים להפוך למפגע ולבית גידול למזיקים כמו עקרבים ונחשים. במיוחד הבלונים הנפרדים, שלעיתים נמצאים בסביבה לא מטופלת מחוץ לבית.

 

 • רציפות אספקה

כשיש גז מרכזי אתם לא צריכים לעקוב אחר צריכת הגז, ולא צריכים לרדת להחליף בלונים או לגלות שנגמר לכם הגז בדיוק כאשר חברת הגז לא בשעות הפעילות. כשיש גז מרכזי, חברת הגז דואגת למלא את הצובר או המיכל מבעוד מועד ומבחינכם זה אומר שהאספקה רציפה ולא שונה מחוויית הצריכה של מים או חשמל.

 

 • תשלום על פי שימוש

יתרון משמעותי נוסף שיש לגז מרכזי זו העובדה שלכל צרכן יש מונה משלו. הוא יודע, בדיוק, כמה גז הוא צורך וכמה הוא משלם על זה. לא צריך לשערך ואפשר לקבל את כל נתוני הצריכה.

 

 • אסתטיקה

כבר נגענו בפן הביטחותי של סילוק בלוני הגז, אבל יש לחלופה של גז מרכזי היבט נוסף והוא ההיבט האסתטי. למרות ‘המראה האיקוני’ של הבלונים אליו התייחסנו בקריצה בפתיח, אין ספק שחצר בלי בלוני גז שמפוזרים לאורך הקירות, מייצרת אווירה הרבה יותר נעימה ואסתטית. כשפתרון הגז המרכזי מושתת על צובר שמוטמן בקרקע וסמוי לחלוטין מהעין היתרון הזה רק מתחדד.

 

צובר או מרכזיית מכלים?

שתי השיטות שבהן מקובל לספק היום גז מרכזי הן באמצעות מיכל ייעודי או צובר סמוי. שתי השיטות מאוד בטוחות, אך היתרון של הצובר הוא בכך שהוא מוטמן מתחת לקרקע באופן סמוי. יש מקרים בהם לא ניתן בדיעבד לייצר תשתית צובר תת קרקעית, ולכן פתרון הגז המרכזי שיסופק יהיה באמצעות מיכלים.

 

בהקשר הזה שווה לציין שבעת תכנון ובנייה של בניין חדש מומלץ להכניס תכנון של צובר גז מרכזי כחלק מהתשתית הבניין. למעשה, צובר גז מרכזי יכול לספק גז לכמה בנייני מגורים באותו מתחם.

 

למידע נוסף על פתרון גז מרכזי לבניינים משותפים, ישנים או חדשים, אתם מוזמנים לפנות לחברת דלק גז.

שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה

  iconתהליך הצטרפות

  • 1

   חתימות

   מקבלים מאיתנו טופס חתימה דיגיטלית ומחתימים רוב מבעלי הדירות בבניין
   (51% לפחות)

   arrow
  • 2

   תיאום ומעבר

   מהשלב הזה חברתנו תטפל בכל התהליך עבורכם, תתאם תאריך מעבר מול הספק היוצא, תבצע בדיקות בטיחותיות בכל דירה ותחליף את כל המונים לחדשים – והכל ללא עלות!

   arrow
  • 3

   סיום

   מזל טוב, החל מיום המעבר תשלמו מחיר של עד 30% פחות מהמחיר הקודם

   arrow

  לקבלת הצעת מחיר
  למעבר בניין