השוואת מחירי גז ב-2021: דלק גז זולה משמעותית מרוב הספקים האחרים

השוואת מחירי גז ב-2021: דלק גז זולה משמעותית מרוב הספקים האחרים

‘המועצה הישראלית לצרכנות’ עוקבת באופן קבוע אחרי עלות אספקת הגז בישראל. לפניכם מספר תוצאות של השוואת מחירי גז ב-2021. המסקנות מפתיעות.

 

המהפכה אותה מובילה דלק גז ממשיכה לאפשר לצרכנים ליהנות מהוזלה בעלות הגז החודשית. כך עולה מבדיקה שעשינו באמצעות מחשבון השוואת מחירי גז באתר המועצה הישראלית לצרכנות.

 

הבשורות הטובות: באמצעות אתר המועצה הישראלית לצרכנות, יכול כל צרכן למצוא את הספק המשתלם ביותר באזור מגוריו.

 

לפני שנים אחדות עבר ענף הגז הביתי בישראל רפורמה. במסגרת הרפורמה, נכנסו לזירה שחקנים חדשים, כמו למשל חברת דלק גז, ונכנסה לתוקף רגולציה חדשה שמאפשרת לצרכן להתנייד בקלות. הרפורמה הוכיחה את עצמה והענף הפך לתחרותי ודינמי, היום קיימת תחרות בריאה בין הספקים שמאפשרת לצרכן העירני להרוויח.

 

 

מחשבון השוואת מחירים

למרות זאת, האופן המבוזר בו פועל שוק הגפ”ם (גז הבישול) בישראל מקשה מאוד על איתור הספק האיכותי והמשתלם ביותר. הבשורות הטובות הן ש’המועצה הישראלית לצרכנות’ הרימה את הכפפה וערכה בדיקה בין הספקים בהרבה מהערים המרכזיות בישראל.

 

הנתונים הועלו לאתר שמתפקד כמחשבון או מנוע חיפוש, באמצעותו יכול כל לקוח לאתר את הספק הכי זול באזור מגוריו.

 

חשוב לציין, שעלות הגז אינה השיקול היחיד בבחירת ספק גז. ישנם פרמטרים נוספים, כמו שירות, מקצועיות או מגוון מוצרים (למשל, רק חלק מהחברות מציעות ‘מחמם מים מהיר בגז’). בנוסף, מומלץ תמיד לבחור בספק גדול בפריסה ארצית שיש לו ‘גב’ ולא בספק קטן. אחרי שזה נאמר, עלות הגז היא בהחלט שיקול מרכזי שראוי שכל צרכן ייקח בחשבון.

 

פערים מפתיעים של עשרות אחוזים

הפרט הכי מפתיע שעולה מהנתונים שפרסמה ‘המועצה הישראלית לצרכנות’, הוא שהפערים בין הספקים השונים בכל עיר אדירים. מה שמבלבל אפילו יותר זו העובדה שכל ספק מציע מחיר שונה בכל עיר.

 

כאמור, תודות למאגר המידע החדש, לקוח עירני יכול היום להשוות בין הצעות הספקים השונים באזור מגוריו ולעיתים לחסוך עשרות אחוזים מעלות הגז החודשית. למרות שיש הבדלים (לעיתים משמעותיים) בין הצעות הספקים השונים בכל עיר, בהחלט ניתן להצביע על כמה מגמות ולזהות את הספקים, שבאופן עקבי, נוטים להציע מחירים זולים יותר ביחס למתחרים.

 

בשוק הגפ”ם יש כמה קטגוריות, כדי לפשט את העניינים, בסקירה זו בחרנו להתמקד בקטגוריית אספקת גז בצובר גז מרכזי. כאשר בוחנים את הקטגוריה הזו, רואים שמבין חברות הגז הגדולות דלק גז היא הזולה ביותר במרבית הערים ושהפערים בינה לבין חברות אחרות עשויים להיות נמוכים במאות אחוזים.

 

גם כאשר מסננים ובוחנים את הצעת דלק גז אל מול הספקית הגדולה שמציעה את המחיר הנמוך ביותר אחריה, היו מקרים שהפער עמד על למעלה מ-100%.

 

מה משותף לרעננה ואשקלון?

צללנו לאתר המועצה הישראלית לצרכנות ודלינו עבורכם כמה דוגמאות. למשל, בקטגוריית אספקת גז בצובר, חברת דלק גז הייתה הזולה ביותר מבין הספקיות, באופן מוחלט בערים רעננה ואשקלון.

 

בעיר רעננה ההפרש בין דלק גז לבין הספקיות הבאות אחריה כמעט בלתי נתפס ועומד על יותר מ-200%. כאשר הממוצע המשוקלל חשבונית דו חודשית לצרכן עמד אצל דלק גז על 25.94 ש”ח, בעוד אצל המתחרה הקרובה אליה הסכום המשוקלל לעלות ממוצעת של חשבונית דו חודשית עמד על 86.14 ש”ח.

 

כאשר בודקים מתחרות בולטות ברמה הארצית, העלות הדו חודשית אצלן מטפסת, בהתאמה, ל-124.84 ש”ח ו-137.95 ש”ח.

 

באשקלון התמונה דומה כאשר העלות הממוצעת המשוקללת לחשבונית דו חודשית בדלק גז עומדת על 31.87 ש”ח, בעוד העלות של הספקית הזולה אחריה עומדת על 76.07 ש”ח לחודשיים; וכאשר מכניסים לתמונת המצב באשקלון ספקים ברמה הארצית כמו סופרגז או פזגז העלות הדו חודשית מטפסת בהתאמה ל-121.16 ש”ח ו-135.34 ש”ח.

 

חיסכון של מאות ואלפי שקלים בשנה

גם אם בערים אחרות התמונה פחות דרמטית, היא עדיין מאוד מובהקת. בנתניה לדוגמה, עומדת חשבונית דו חודשית אצל דלק גז על כ-78 ש”ח. זול באופן משמעותי מהמתחרים המוכרים בעד 30% פחות. ברחובות הפערים מול דלק גז לספקים המרכזיים עומדת על 40% או 50%.

 

בחיפה, העלתה הבחינה של ‘המועצה הישראלית לצרכנות’, שהצעת דלק גז מגלמת חיסכון אפשרי של עד 70% מול חברות גז מתחרות. גם בערים בהם הפערים בין הספקיות המרכזיות היו קטנים יותר, כמו תל אביב, אשדוד ונס ציונה המחירים של דלק גז נמצאו תמיד ברף התחתון ובבדיקה שלנו לא ראינו ערים בהן החשבונית הדו חודשית של דלק גז חרגה מ-85 ש”ח.

 

נסכם, הפערים בעלות הגז הביתי בין החברות השונות עלולים להיות עצומים והמחירים שכל ספק מציע משתנים מעיר לעיר. לכן, חשוב לבצע סקר שוק לפני שבוחרים ספק גז. באמצעות בדיקה פשוטה אתם עשויים לחסוך למשק הבית מאות, ובמקרים מסוימים אף אלפי שקלים בשנה.

 

דוגמא מאתר המועצה – השוואת מחירי גז ב-2021 בעיר חיפה

השוואת מחירי גז בחיפה

 

רוצים להתחיל לחסוך עשרות שקלים בחודש בחשבון הגז? צרו איתנו קשר.

שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה

  iconתהליך הצטרפות

  • 1

   חתימות

   מקבלים מאיתנו טופס חתימה דיגיטלית ומחתימים רוב מבעלי הדירות בבניין
   (51% לפחות)

   arrow
  • 2

   תיאום ומעבר

   מהשלב הזה חברתנו תטפל בכל התהליך עבורכם, תתאם תאריך מעבר מול הספק היוצא, תבצע בדיקות בטיחותיות בכל דירה ותחליף את כל המונים לחדשים – והכל ללא עלות!

   arrow
  • 3

   סיום

   מזל טוב, החל מיום המעבר תשלמו מחיר של עד 30% פחות מהמחיר הקודם

   arrow

  לקבלת הצעת מחיר
  למעבר בניין