התקנת צובר גז בבית משותף: 4 דברים שצריך לדעת

אחת המגמות החיוביות שאפשר לראות בתחום הגפ”ם (‘גז בישול’ או ‘גז ביתי’) היא המעבר ההדרגתי לצוברי גז מרכזיים שמחליפים את בלוני הגז הוותיקים והמסורבלים שמלווים אותנו כבר לאורך עשורים. לצוברים יש לא מעט יתרונות (לצד מגבלה אחת) ששווה להכיר לפני שמחליטים מי ספק הגז, אשר יבצע התקנת צובר גז מרכזי בבית המשותף.

 

 

 1. בטיחות ואיכות סביבה

עצם העובדה שצובר גז אחד יכול להחליף מקבצים של עשרות בלוני גז הופכת אותו לפתרון הרבה יותר בטוח. במקום עשרות חיבורים לעשרות בלונים יש חיבור בטיחותי ומפוקח אחד במתקן ייעודי שתוכנן ונבנה באופן שמצמצם מאוד את הסכנה לתאונה.

 

מנגד, כל בלון גז שזרוק בחצר שהותקן בצורה בלתי תקנית, הוא בגדר פצצה מתקתקת. המעבר לצובר (תמיד יהיה תת-קרקעי, לפי התקן) מסלק מהנוף את בלוני המתכת הכעורים שמחלידים במרחב הציבורי ואת סבך תשתיות העגינה והקשירה שגם הוא מהווה מפגע סביבתי.

 

 1. רציפות וזמינות

כשאספקת הגז הביתית תלויה בכמות הגז שנותרה בבלון בחצר, האחריות לוודא זמינות ורציפות של הגז היא עלינו – הצרכנים.

 

לרוב, נגלה שנגמר הגז ברגע הכי פחות מתאים (בדיוק הנחתם על הכיריים את סיר החמין לשבת) ואז הטקס הקבוע של איתור בלון הגז בחצר הבית המשותף, בתקווה שלא התעצלתם בפעם הקודמת ויש עוד בלון מלא שניתן להחליף ידנית.

 

פעמים רבות אתם מגלים שכן התעצלתם, מה שאומר שאת השבת הזו וכנראה את רוב השבוע הבא תעברו ללא גז ביתי. כשיש צובר גז מרכזי הבעיה הזו לא קיימת. אתם לא צריכים לדאוג להחלפת בלון ולעולם לא תמצאו את עצמכם ללא אספקה של גז לבית.

 

גז בישול במחירים הטובים ביותר בשוק. דלק גז

גז בישול במחירים הטובים ביותר בשוק. דלק גז

 

 1. עלות הגז

בדומה לאספקת גז מרכזית במיכלים, צובר גז בבית משותף מקנה לכל דירה מונה גז משלה, שמאפשר ללקוח לעקוב באופן מדויק אחר הצריכה והעלויות. זה המקום לציין, שיש פערים משמעותיים בין מחירי הגז לצריכה פרטית שמציעות חברות הגז המרכזיות – גם באמצעות הצוברים.

 

למשל, בבדיקה שנערכה לאחרונה והשוותה בין 5 ספקי גז מרכזיים (סופרגז, אמישראגז, פזגז, דורגז ודלק גז) שמספקים גז בצוברים, נמצאו פערים של עד 30% במחיר למ”ק גז שהחברות גובות מהצרכנים שלהם. מי שמספקת את המחיר המשתלם והאטרקטיבי ביותר היא דלק גז, שמציעה מחיר נמוך משמעותית למ”ק של גז באספקת צובר מרכזי, לעומת המתחרות – 16.96 ש”ח למ”ק גז.

השוואת מחירים חברות גז

 

 1. שיתוף פעולה

כאשר מדובר ברצון להחליף ספק גז, בין אם מדובר באספקת גז מרכזית במיכלים, ובין אם באמצעות צובר גז מרכזי בבית משותף – עדיין יש להשיג את שיתוף הפעולה של הדיירים האחרים. נדרש רוב של 51% מהדיירים המצביעים.

כאמור, הקושי הזה מתגלה בעיקר בשלב בו צריך לבחור ספק גז או יש רצון של חלק מהדיירים להחליף ספק ולפעמים יתגלו חילוקי דעות.

 

הבשורות הטובות הן שמאז שיצאה לפועל לפני 12 שנים (2008) הרפורמה במשק הגז הביתי, העניין הזה הפך ליותר פשוט, כי בניגוד לעבר לא נדרש רוב מיוחס לבחירה או החלפה של ספק. מספיק רוב של דייר אחד כדי שההחלטה תעבור וייבחר הספק.

 

דלק גז, זרוע הגפ”ם של דלק ישראל, מציעה שירותי אספקת גז לבניינים משותפים, בתים פרטיים, דירות ועוד. גז למטרות חימום מים, בישול, גריל ועוד – במחירים משתלמים ללא תחרות. מעוניינים בביצוע התקנת צובר גז מרכזי? צרו קשר לקבלת הצעה מותאמת אישית.

שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה

  iconתהליך הצטרפות

  • 1

   חתימות

   מקבלים מאיתנו טופס חתימה דיגיטלית ומחתימים רוב מבעלי הדירות בבניין
   (51% לפחות)

   arrow
  • 2

   תיאום ומעבר

   מהשלב הזה חברתנו תטפל בכל התהליך עבורכם, תתאם תאריך מעבר מול הספק היוצא, תבצע בדיקות בטיחותיות בכל דירה ותחליף את כל המונים לחדשים – והכל ללא עלות!

   arrow
  • 3

   סיום

   מזל טוב, החל מיום המעבר תשלמו מחיר של עד 30% פחות מהמחיר הקודם

   arrow

  לקבלת הצעת מחיר
  למעבר בניין