באיזו חברת גז תשלמו פחות? השוואת מחירים

הרפורמה בשוק הגז הביתי ניערה את השוק מהקיפאון שהיה נתון בו אשר פעל לרעת הצרכן. כעת, הצרכנים מקבלים שרות טוב יותר בחסכון כספי ניכר ואת העצמאות להתנייד בין ספקים. ועדיין, יש משתלמים ויש משתלמים יותר… השוואת מחירים בין חברות הגז, כאן לפניכם.

 

בשנת 2016 ערך משרד מבקר המדינה בדיקת עומק של ענף הגפ”ם (‘גז הבישול’) בישראל ותוצאות הבדיקה שפורסמו בשנת 2017 עוררו הדים רבים. מסתבר שהענף הזה התנהל בתנאי שוק של מערב פרוע כאשר לעיתים היו פערים של 300% במחירים בין ספק אחד לספק שני וצרכנים פרטיים שילמו בממוצע כפול מצרכנים מוסדיים.

 

עלות עודפת של 150 מיליון ש”ח בשנה

בדיקת המבקר העלתה שמשקי הבית בישראל סופגים עלות עודפת של 150 מיליון ש”ח (!) בשנה. בעקבות מבקר המדינה נכנסה לתמונה גם הרשות להגבלים עסקיים ומצאה שקיימים בשוק הגפ”ם כשלים וחסמים שמונעים תחרות אמיתית בשוק ושבשורה התחתונה מי שמשלם (וביוקר) על היעדר התחרות הזו הוא הציבור.

 

בעקבות בדיקות אלו הוביל משרד האנרגיה רפורמה בשוק הגפ”ם לשימוש ביתי בישראל, והוחלט להגדיל את הפיקוח על הענף ולאפשר ניידות רבה בין החברות שמהווה תנאי מוקדם לתחרות. הבדיקות העלו שבאזורים בהם לא מתקיימת תחרות בין הספקים המחיר הממוצע למ”ק גז אחד (קוב גז) עומד על 35 ש”ח ואילו באזורים בהם התחרות מתקיימת המחיר הממוצע למ”ק יורד בעשרות אחוזים.

 

דלק גז - ספק גז במחירים משתלמים

שחקנית חדשה במגרש: דלק גז

הטלטלה בשוק הגפ”ם ופתיחתו לתחרות אמיתית נתנה את אותותיה ובעקבותיה החליטה חברת האנרגיה הוותיקה, דלק, להיכנס לתחום הגפ”ם מתוך מטרה לספק לציבור הצרכנים הפרטיים בישראל אלטרנטיבה משתלמת יותר, בטוחה יותר ומקצועית יותר. דלק חברה לחברת גז ותיקה, קורז.

 

קורז נחשבה לחברה קטנה אך איכותית עם מוניטין וניסיון ארוך שנים, כך ששיתוף הפעולה בין שתי החברות היה טבעי ומתבקש,  ובעקבותיו נוצרה חברת גז חדשה בישראל בשם ‘דלק גז’, אשר שינתה כליל את התמונה.

 

כבר עם תחילת פעילותה ב-2019, המציאות בשוק הגז החלה להשתנות. דלק גז מספקת את כל השירותים והתשתיות שחברות גז אחרות מספקות (גז בבלונים, התקנת צוברי גז משותפים לבניין, התקנת מערכות חימום מים מהיר בבתים ועוד) ועושה זאת באופן מקצועי ושירותי תוך כדי כך שהיא מאפשרת ללקוחות שרוצים בכך להתנייד באופן קל ונטול חסמים, וכמובן תוך הוזלה משמעותית של מחיר גז לצרכן הפרטי.

 

השוואת מחירי גז – הטבלה לא משקרת

כמה עולה גז ביתי? ובכן, בדיקה שנערכה לאחרונה בין 5 חברות גז מרכזיות של גפ”ם בישראל (אמישרגז, סופרגז, פזגז, דורגז ודלק גז) והשוותה את עלות הגז לצרכן (הבדיקה השוותה בין תעריפי גז ללקוחות שמחוברים דרך צובר גז), העלתה כי התעריף של דלק גז נמוך משמעותית מזה של ספקי גז אחרים בקטגוריה ועומד על כ-30% פחות (אל מול חלק מהמתחרים גם נמוך ב-40%). התוצאות המלאות לפניכם:

השוואת מחירים חברות גז

כעת, כשהתמונה מתבהרת, אין טעם להתפשר על האיכות או המחיר של ספקית הגז, כשישנן אלטרנטיבות טובות ומשתלמות בהרבה.

שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה

  iconתהליך הצטרפות

  • 1

   חתימות

   מקבלים מאיתנו טופס חתימה דיגיטלית ומחתימים רוב מבעלי הדירות בבניין
   (51% לפחות)

   arrow
  • 2

   תיאום ומעבר

   מהשלב הזה חברתנו תטפל בכל התהליך עבורכם, תתאם תאריך מעבר מול הספק היוצא, תבצע בדיקות בטיחותיות בכל דירה ותחליף את כל המונים לחדשים – והכל ללא עלות!

   arrow
  • 3

   סיום

   מזל טוב, החל מיום המעבר תשלמו מחיר של עד 30% פחות מהמחיר הקודם

   arrow

  לקבלת הצעת מחיר
  למעבר בניין