חיבור גז לדירה חדשה: כך נערכים להתקנה בבית

חיבור גז לדירה חדשה: כך נערכים להתקנה בבית

גז בישול (גפ”מ) הוא מוצר שאנשים רבים נוטים לקחת כמובן מאליו. כשאנחנו מדליקים את הכיריים אנחנו מצפים שהגז יזרום במיידי, ממש כשם שאנו מצפים שפתיחת ברז בכיור תוביל לזרימת מים או שלחיצה על מתג בקיר תוביל להופעת אור.

 

ברמה התיאורטית ההשוואה הזו בהחלט במקומה, בפועל בשונה מתשתיות ההולכה של המים והחשמל (בהם אנחנו כצרכנים כמעט תמיד פסיביים), הכנת תשתית של גז לבית מחייבת אותנו, כצרכנים, להיערך נכון. רכשתם או שכרתם דירה חדשה ואתם מעוניינים שיהיה לכם חיבור גז לבישול, חימום מים או הסקה? הנה כמה פעולות שכדאי שתעשו. חיבור גז לדירה חדשה, המדריך המלא.

 

איזו תשתית גז, אם בכלל, קיימת בדירה?

בשונה משוק החשמל והמים, ענף גז הבישול בישראל מבוזר. יש כמה ספקים שניתן לבחור ביניהם וכמה פתרונות תשתית שאפשר למצוא ולהתאים לצרכים. הדבר הראשון שצריך לבדוק הוא אם בדירה החדשה שלכם כבר קיימת תשתית גז.

 

בבניינים ישנים הרבה פעמים יש תשתית הולכה למאגר בלוני גז. אפשרות נוספת, שתפגשו בעיקר בבניינים חדשים, היא צובר גז מרכזי אליו מחוברים כל הדיירים בבניין, ובכל קומה הסתעפות לכל אחת מהדירות; וכמובן, יש אופציה נוספת שבדירה עצמה אין בכלל תשתית הולכת גז.

 

ביקור טכנאי גז מוסמך

בשלב הבא חשוב להביא לדירה טכנאי גז מוסמך, בלי קשר לתשתית הגז שתבחרו. ניתן להזמין טכנאי באופן עצמאי או באמצעות פנייה לספקית הגז בה אתם מעוניינים. במקרה של תשתית קיימת הטכנאי יבדוק אם היא תקינה ובטיחותית ובמקרה הצורך ימליץ על שינויים.

 

במקרה של חיבור גז לבית חדש שבו לא קיימת תשתית, בקשו מהטכנאי הסבר מדויק במה כרוכה פריסת התשתית.

 

שימו לב שזו גם ההזדמנות לצאת מקופסת המטבח. גפ”מ הוא לא רק פתרון נהדר לבישול, אלא יכול לשמש לחימום מים למקלחת – מהיר, מיידי וללא הגבלה. גז בישול יכול לשמש גם לגריל גז במרפסת, מייבשי כביסה הפועלים על גז ועוד. כל אחד מהשימושים האלה דורש נקודת גז.

 

סקר שוק

בשונה מחשמל או מים, בהם המחיר שאתם משלמים קבוע וגם הספק קבוע, משק הגז בישראל מבוזר ולכל ספק גז מדיניות תעריפים שונה. לכן ההמלצה היא לעשות השוואת מחירים ולבקש הצעות מחיר מכמה ספקים.

 

במקרה של אספקת גז מרכזית, הסיפור פשוט מאוד כי כדי להחליף ספק דרוש רוב של הדיירים. מנגד, אם חברה אחת מציעה לכולם לשלם פחות, סביר שלא באמת תהיה התנגדות. מומלץ להעלות את הטיעון בפגישה הבאה של ועד הבית.

 

בהקשר הזה, כדאי לדעת כי בבדיקה שהתבצעה לאחרונה בקטגוריית אספקת גז בצוברים, התגלה כי מבין 7 ספקיות הגז המרכזיות, התעריף של דלק גז היה נמוך בכ-30% משל המתחרות.

 

הזמנת גז והתקנה

מחפשים לבצע חיבור גז לדירה חדשה או בית פרטי? אתם יודעים בכמה נקודות גז אתם מעוניינים? עכשיו כל מה שנותר הוא להצטרף לתוכנית של אחת החברות ולבצע את החיבור לצובר או להזמין בלון גז. בעקבות הרפורמה בענף הגפ”מ בישראל, מחויבות חברות הגז להשלים את השירות תוך 15 ימי עסקים, גם במקרים בהם הלקוח החליט להחליף ספק גז.

 

בפועל, לפחות במקרה של דלק גז, לרוב זה קורה מהר יותר כך שעם הכניסה לדירתכם החדשה כבר תיהנו מחיבור ישיר ותקין לגז. דלק גז תדאג לטיפול מקיף בהתקנה וחיבור הדירה החדשה לשירותיה על הצד הטוב ביותר.

 

מעוניינים להתקין גז בדירה חדשה? צרו קשר לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית

שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה

  iconתהליך הצטרפות

  • 1

   חתימות

   מקבלים מאיתנו טופס חתימה דיגיטלית ומחתימים רוב מבעלי הדירות בבניין
   (51% לפחות)

   arrow
  • 2

   תיאום ומעבר

   מהשלב הזה חברתנו תטפל בכל התהליך עבורכם, תתאם תאריך מעבר מול הספק היוצא, תבצע בדיקות בטיחותיות בכל דירה ותחליף את כל המונים לחדשים – והכל ללא עלות!

   arrow
  • 3

   סיום

   מזל טוב, החל מיום המעבר תשלמו מחיר של עד 30% פחות מהמחיר הקודם

   arrow

  לקבלת הצעת מחיר
  למעבר בניין