חימום מים בגז – מה צריך לוודא לפני הצטרפות?

חימום מים בגז – מה צריך לוודא לפני הצטרפות?

אחד הטרנדים הבולטים בתחום שדרוג הבית הוא מעבר לחימום מים בגז. שיטה זו פותרת אחת ולתמיד את בעיית “המים הקרים במקלחת” או “אין מים חמים”, אם תרצו. במקביל, מאחר שהגז קולח בסנכרון עם ברז המים, אין בזבוז מיותר של אנרגיה עם דוד אשר דולק שעות ארוכות. במאמר זה נפרט מה צריך להכין ולמה מומלץ לשים לב לפני שעוברים לשיטת חימום מים באמצעות גפ”מ (גז בישול).

 

בדקו את מצב תשתית הגז בדירה

התנאי הראשון להתקנת מערכת חימום מים בגז הוא חיבור לתשתית גז. זה אולי נשמע טריוויאלי, אבל בהרבה בתים בישראל אין כיום חיבור לגז. זה המקום לציין שחלק מספקיות הגפ”ם (גז הבישול), כמו למשל דלק גז, ישמחו לפרוס עבורכם את התשתית הזו.

לפעמים יש בדירה תשתית חלקית, אך אין חיבור לספק גז בפועל. גם במקרה זה חשוב ליצור קשר עם חברת גז מוסמכת ולבקש שיגיע אליכם טכנאי מוסמך שיבדוק את תקינות התשתית ויבצע עבורכם את החיבור לאספקה המרכזית.

 

ודאו כי חברת הגז מספקת גם מערכות חימום מים בגז

יש לא מעט ספקי גז מורשים בישראל אך חלק קטן מהם, כמו למשל דלק גז, מציעים ללקוחות שלהם מערכות לחימום מים בגז. מאחר שגז הוא תחום רגיש, ממש לא מומלץ לפצל ספקים (לרכוש גז מספק אחד ולרכוש מערכת לחימום מים מספק אחר) ועדיף לבחור מראש בספק שמציע לכם רכישה, התקנה ושירות למערכת כזו במעטפת אחת.

 

כדאי לציין כי בעקבות הרפורמה במשק הגז הביתי, קל להתנייד בין ספקים ואם הספק המקורי לא יכול להציע לכם מערכת כזו, לא תתקלו בקשיים להחליף ספק, ולפחות במקרה של דלק גז המהלך הזה יתבצע ללא שום עלות או התעסקות בירוקרטית מצדכם.

 

היזהרו מחיקויים – רכשו מערכת מספק מוכר ואמין

השימוש בגז דורש מערכת ברמת בטיחות ואמינות גבוהה, הנדרשת לעבוד ללא תקלות ברוב המקרים. מאחר שמדובר בתחום יחסית חדש, הקפידו לרכוש את המערכת הזו מגורם בעל ניסיון מתאים בתחום.

 

דוגמה למערכת כזו היא מערכות חםגז, שנולדו כשיתוף פעולה בין חברת דלק גז, שמובילה את מהפכת הגז הביתי בישראל בשנתיים האחרונות, וחברת כרומגן שהיא בעלת ניסיון של עשרות שנים בתחום חימום המים.

 

משום שהמערכת אמורה להתממשק למערכת המים בדירה ולתת גיבוי לימים בהם דוד השמש לא נותן מענה מספיק, יש יתרון רב בעובדה שגורם מוביל בחימום המים הסולארי בישראל שותף בפיתוח המערכת.

 

ודאו כי הספק מעניק אחריות ושירות הולם

גם אם המערכת שבחרתם להתקין היא נחשבת לאיכותית, חשוב מאוד שגם מי שמתקין אותה בפועל הוא גורם מקצועי שמספק שירות ואחריות. כשאתם בוחרים במערכת המשווקת על ידי דלק גז אתם נהנים מגיבוי טכני מוחלט וממערך שירות ומוקד טלפוני שעומד לרשותכם במקרי חירום 24 שעות ביממה.

 

לא לשכוח לבדוק את עלות הגז

נכון שאחד היתרונות הגדולים של חימום מים באמצעות גז הוא שלא משלמים אם לא משתמשים (לצד מים חמים באופן מיידי וללא הגבלה), והגז קולח רק כאשר ברז המים החמים פתוח, אך עלינו לזכור כי לגז יש עלויות ובתנאי השוק התחרותיים לעיתים יש הבדלים משמעותיים בעלות הגז לצרכן בין ספק אחד לספק אחר.

 

לכן, המלצתנו היא לערוך סקר שוק (השוואת מחירים) ולקבל הצעות ממספר ספקים. לדוגמה, לפני כמה חודשים נערך סקר מחירים בין ספקיות הגז המובילות בקטגוריית צובר הגז. הסקר חשף שתעריף הגז של חברת דלק גז נמוך משמעותית מזה של המתחרים בקטגוריה ועומד על כ-30% פחות ביחס לחברות האחרות שנבדקו.

 

במילים אחרות, בשוק תחרותי המוטה לטובת הצרכן, אתם לא צריכים להתפשר עוד על איכות או מחיר השרות באספקת הגז שלכם. צרו קשר עם דלק גז לקבלת ייעוץ אישי והצעה מותאמת עבורכם למעבר לחימום מים בגז.

 

מחמם מים בגז עם דלק גז

שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה

  iconתהליך הצטרפות

  • 1

   חתימות

   מקבלים מאיתנו טופס חתימה דיגיטלית ומחתימים רוב מבעלי הדירות בבניין
   (51% לפחות)

   arrow
  • 2

   תיאום ומעבר

   מהשלב הזה חברתנו תטפל בכל התהליך עבורכם, תתאם תאריך מעבר מול הספק היוצא, תבצע בדיקות בטיחותיות בכל דירה ותחליף את כל המונים לחדשים – והכל ללא עלות!

   arrow
  • 3

   סיום

   מזל טוב, החל מיום המעבר תשלמו מחיר של עד 30% פחות מהמחיר הקודם

   arrow

  לקבלת הצעת מחיר
  למעבר בניין