מערכות גז לבנייני מגורים – נפרדים מבלוני הגז

מערכות גז לבנייני מגורים – נפרדים מבלוני הגז

אחת הרעות החולות שמאפיינות לא מעט בנייני מגורים ושיכונים בישראל היא מקבץ בלוני הגז האקלקטי בחצרות הבתים, שמהווה מפגע אסתטי ובטיחותי מהמעלה הראשונה.

 

מהבחינה האסתטית, בלוני הגז הם אלמנטים מתכתיים ומאיימים שלא עושים חשק לשבת בחצר וכמובן, בלוני גז הם לא משהו שאנחנו מעוניינים שהילדים שלנו ישחקו בקרבתו, גם כי הפגיעה בעצם מתכתי מסוכנת, גם כי השטח שבין הקיר לבלון הוא מסתור פופולרי עבור מזיקים, כמו הצפע הארץ ישראלי, וגם כמובן, בגלל שגז בישול הוא חומר דליק ומסוכן.

 

מה עושים? משדרגים למערכות גז מתאימות לבנייני מגורים, הפועלות באמצעות צובר גז תת קרקעי.

 

כתבות נוספות שיעניינו אתכם

 

בלונים מגדילים את הסיכוי לתאונה

בשעה 19:22 בערב, ביום ראשון ה-3 במרץ 2019, הרעיד פיצוץ אדיר את דיירי רחוב החיד”א באשקלון. בשוך הפיצוץ, אחד הבניינים ברחוב עלה באש וחלקים ממנו קרסו, המחשבה הראשונה היתה שמדובר בפגיעה ישירה של רקטה שנורתה מרצועת עזה. בהמשך התברר, שהפיצוץ שהחריב לחלוטין דירה בבניין וגרם לדיירת פציעה אנושה, נגרם עקב פיצוץ של בלון גז.

 

מדובר אמנם באירוע נדיר שכנראה היה מעורב בו חיבור גז פיראטי, אך למרות שבלוני גז בהתקנה מסודרת ותחזוקה ופיקוח קבועים בהחלט נחשבים לפתרון בטוח, ריבוי מיכלים בחצר מגדיל את הסיכוי לתאונה. לכן, גם בגלל ההיבט הבטיחותי וגם בגלל הפן האסתטי הנטייה היום היא לעבור למערכות של צובר גז מרכזי שיספקו גז ממאגר מאובטח וסמוי אחד לכל הבניין ולפעמים אפילו לשורת בניינים.

 

השיגו את הסכמת רוב השכנים

בבתים מבנייה חדשה, הרבה פעמים תוקם במקביל לבניית הבניין גם תשתית לצובר גז מרכזי ועד שהבניין יאוכלס גם יבחר ספק גז (במאמר מוסגר נציין, שאם מסיבה כלשהי הדיירים לא מרוצים מספק הגז בהחלט ניתן להחליף אותו על פי העיקרון שיפורט בהמשך), לגבי מערכות גז בבנייני מגורים – עבור בבתים ישנים יותר, בהם לא קיים צובר וההספקה של גז מתבצעת באמצעות ‘בלונים’ (מיכלי הגז) והתקשרות אישית של כל דייר לספק (והרבה פעמים יהיו כמה ספקי גז שונים שמספקים בלונים לדיירים השונים בבניין) – היוזמה צריכה לבוא מהדיירים או מוועד הבית.

 

החדשות הטובות הן שהיום זה גם ממש לא מסובך. מאז שנכנסה לתוקף רפורמת הגז הביתי בשנת 2019, המחוקק העביר את הכוח לצרכן, שעד אז היה מעין “לקוח שבוי” של חברות הגז, שהקשו מאוד על תהליך ההתניידות והחלפת ספק גז.

 

לכן, בשלב הראשון נדרשת הסכמה של רוב הדיירים. מאחר שהאקט הזה לא דורש מהם מאמץ מיוחד, ישפר את הנראות של הבניין, יהפוך אותו ליותר בטוח, יוריד מהם את ההתעסקות הקבועה מול חברת הגז ובהרבה מקרים גם יוזיל את חשבון הגז החודשי, בדרך כלל לא קשה לגייס את רוב בעלי הדירות בבניין ולהחתים אותם (חשוב לציין שבהקשר הזה מספיק אפילו רוב של דייר אחד).

 

בשלב הבא אנחנו ממליצים שתפנו למספר חברות גז ותבקשו מהם הצעת מחיר. בגלל ששוק הגז פועל בתנאי תחרות אמיתית, תגלו שיש פערים גדולים בין ההצעות של החברות השונות.

 

השחקנית החדשה: דלק גז

כאשר אתם פונים לחברות גז לקבלת הצעת מחיר להתקנת צובר גז (הצעת מחיר שהחלק המשמעותי שלה הוא תעריף הגז אותו תצרכו באופן שוטף), אל תשכחו לפנות לחברת דלק גז – שחקנית חדשה במשק הגז שהצטרפה אחרי (ובעקבות) הרפורמה.

 

בשונה מהשחקניות הוותיקות בענף, דלק גז באה עם DNA שירותי מתקדם, שמראש נועד לתת תשובה לצרכנים שמאסו בהתנהלות של משק הגז שהכרנו. כחלק מהתפיסה השירותית החדשה של דלק גז, היא החליטה לסייע לצרכנים שמעוניינים לעבור מספק אחר ולקחת על עצמה את כל התיאום וההתחשבנות עם הספק הקודם (כולל התחייבות שלה להחזיר את דמי הפיקדון ללקוח – קיזוזם מהחשבונות הראשונים).

 

בנוסף, בבדיקה שנעשתה לפני כשנה בקרב 5 חברות הגז העיקריות התגלה שעלות הגז, בקטגוריית צובר הגז, שדלק גז גובה מלקוחותיה היא הנמוכה ביותר ביחס לחברות האחרות שנסקרו כאשר במקרים מסוימים הפער עמד על כמעט 30%.

שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה

  iconתהליך הצטרפות

  • 1

   חתימות

   מקבלים מאיתנו טופס חתימה דיגיטלית ומחתימים רוב מבעלי הדירות בבניין
   (51% לפחות)

   arrow
  • 2

   תיאום ומעבר

   מהשלב הזה חברתנו תטפל בכל התהליך עבורכם, תתאם תאריך מעבר מול הספק היוצא, תבצע בדיקות בטיחותיות בכל דירה ותחליף את כל המונים לחדשים – והכל ללא עלות!

   arrow
  • 3

   סיום

   מזל טוב, החל מיום המעבר תשלמו מחיר של עד 30% פחות מהמחיר הקודם

   arrow

  לקבלת הצעת מחיר
  למעבר בניין