מערכות חימום מים לבית: הפתרונות המובילים בתחום

מערכות חימום מים לבית: הפתרונות המובילים בתחום

אחד היתרונות הגדולים באורח החיים המודרני היא הידיעה שאחרי יום עבודה מייגע חוזרים הביתה, נכנסים למקלחת, פותחים את זרם המים החמים והופ – תענוג.

 

אם לאורך ההיסטוריה מקלחות או אמבטיות חמות היו נחלתן של שכבות אריסטוקרטיות מצומצמות, היום זה בגדר “מצרך בסיסי” שמצד אחד כולנו נהנים ממנו, אבל מצד שני כדאי להכיר את הפתרונות והדרכים להשגת מים חמים בישראל כדי לאפשר לכם – הצרכנים – להנות ממנו כל הזמן ובעלות משתלמת. וכמובן – היום המצרך הבסיסי אליו יש לשאוף הוא לא רק מים חמים – אלא חימום מים מהיר ומיידי בלי המתנה. לפניכם מבחר מערכות חימום מים לבית.

 

 

“אוי, נגמרו המים החמים”

מי מאתנו לא חווה את החוויה המתסכלת שבה סובבנו את ברז המים החמים ובכל זאת חטפנו מקלחת קרה על הראש. כדי שנבין למה זה קורה, נתחיל מההתחלה ונסיים עם בשורה ושיטה חדשה (בישראל) שתבטיח שלעולם לא תקבלו מקלחת קרה בהפתעה.

 

גאווה ישראלית: דוד השמש

בני האדם מנסים לרתום את אנרגיית השמש שנים ארוכות. כבר ב-1777 פיתח מדען שוויצרי מתקן חימום מים בעזרת מראות, אך רק בשנות החמישים של המאה הקודמת המציא ד”ר צבי תבורי שיטה שמאפשרת לכל דירה לחמם מים בעזרת דוד השמש המספק אנרגיה חינמית ממקור חשוב זה.

 

בתנאי האקלים הישראלי דוד שמש הוא פתרון נהדר שלאורך רוב השנה יעמוד בביקושים, אך בימי חורף או בבניינים רבי קומות, דודי השמש בדרך יהיו מגובים במערכת חימום חלופית.

 

סוס העבודה הוותיק: דוד החשמל

מאז שרשת החשמל הביתי הפכה לסטנדרט בעולם המערבי, הדוד החשמלי, על נגזרותיו, זכה להיות פתרון חימום המים הנפוץ בעולם. גם היום הוא משמש בישראל כמערכת גיבוי עבור הרוב המכריע של דודי השמש.

 

במהלך השנים הדוד החשמלי עבר אבולוציה, אך העיקרון לא השתנה – החשמל מפעיל גוף חימום שמחמם את המים שבדוד. נכון שהיום יש גופי חימום משוכללים שיכולים ברבע שעה לחמם דוד למקלחת, אך לכל דוד (ולא משנה אם זה דוד שמש או דוד חשמלי) יש מגבלה בסיסית אחת – הקיבולת שלו.

 

כשהמים החמים יוצאים מהדוד (מה שקורה בזמן המקלחת) נכנסים במקומם מים קרים. קיבולת של דוד ממוצע תספיק למקלחת חמה רציפה של עשר דקות. אחרי זה המים יתקררו ותוך מספר דקות יהיו קרים לחלוטין.

 

הבשורות הטובות הן שהיום יש בשוק גם פתרונות חימום מים מתקדמים המציעים מים חמים כל הזמן. בלי קשר לקיבולת הדוד.

 

מים חמים ללא הגבלה וללא המתנה: חימום מים בגז

הרעיון של חימום מים בגז אינו רעיון חדש ובעולם יש הרבה סוגי מערכות שמיישמות את העיקרון הזה. חלקן מחממות מים שנמצאים בדוד, ובכך הן דומות בבסיסן לדוד השמש או דוד החשמל. לצד מערכות אלה יש מערכות לחימום מים בגז שמציגות תפיסה חדשנית שמוציאה את הדוד מהמשחק.

 

בשונה מגוף החימום או מערכות סולאריות (דוד שמש) שמחממים מים שנמצאים בדוד, מערכת חדשנית לחימום מים מהיר בגז מחממת את המים ישירות בצנרת. מערכות אלו עושות זאת באמצעות מצת חימום מיוחד שפועל בעוצמה כל עוד הידית מסובבת.

 

כך שכל זמן שברז המים החמים פתוח יצאו ממנו רק מים חמים. תמיד. בכל מצב וללא צורך בפעולת הדלקה מוקדמת וכמובן שללא צורך בהמתנה לדוד שיתחמם. לא שעה ואפילו לא חמש דקות. פתחתם את הברז ובתוך שניות יש לכם מים חמים.

 

מים חמים ברגע עם דלק גז

 

דלק גז מביאה את המהפכה

בישראל, חברת דלק גז נחשבת לאחת השחקניות הבולטות בתחום מערכות חימום המים בגז. באחרונה, חברה לחברת כרומגן, המתמחית במערכות לחימום מים, ומציעה הללקוחותיה מערכת חםגז בהתקנה פנימית שמבטיחה אספקה קבועה של מים בטמפרטורה מושלמת של 50 מעלות.

 

מערכות חםגז מגיעות בשני נפחים – 16 ליטר לדקה או 20 ליטר לדקה, כך שהן מתאימות לכל משק בית בישראל. איתן ניתן לוודא כי בפעם הבאה שאנחנו מסובבים את הברז, נוותר על החשש ממים פושרים או קרים.

שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה

  iconתהליך הצטרפות

  • 1

   חתימות

   מקבלים מאיתנו טופס חתימה דיגיטלית ומחתימים רוב מבעלי הדירות בבניין
   (51% לפחות)

   arrow
  • 2

   תיאום ומעבר

   מהשלב הזה חברתנו תטפל בכל התהליך עבורכם, תתאם תאריך מעבר מול הספק היוצא, תבצע בדיקות בטיחותיות בכל דירה ותחליף את כל המונים לחדשים – והכל ללא עלות!

   arrow
  • 3

   סיום

   מזל טוב, החל מיום המעבר תשלמו מחיר של עד 30% פחות מהמחיר הקודם

   arrow

  לקבלת הצעת מחיר
  למעבר בניין