נכנסים לדירה חדשה? אלה התשתיות שחובה לדאוג להן מראש

נכנסים לדירה חדשה? אלה התשתיות שחובה לדאוג להן מראש

ניצבים בפני קניית דירה? עתידים להיכנס לבית חדש? מזל טוב. אבל, רגע לפני שאתם חותמים על החוזה, אל תשכחו לבדוק את התשתיות המתוכננות של הדירה החדשה. נכון שהיום כמעט כל נכס עובר שיפוץ כזה או אחר, אך הבנת מצב התשתית של הבית תסייע לכם להעריך באופן יותר מדויק את העלויות, וגם לזהות מבעוד מועד את הנושאים הבעייתיים, שיהיה קשה לטפל בהם בעתיד. להלן 4 דברים שכדאי לבדוק.

 

כתבות נוספות שיעניינו אתכם:

 

האם החיבור החשמלי הוא תלת פאזי?

תשתית החשמל בנכס היא תשתית קריטית עבור כמעט כל אספקט בתפעול שלו. כשבוחנים את החשמל בדירה, הדבר הראשון שצריך להקפיד הוא שיהיה חיבור תלת פאזי בנכס. בקצרה, הכוונה לזרם חילופין בתדר זהה בשלושה מוליכים.

 

במציאות של היום, כשבכל חדר יש מזגן ובכל בית מכונת כביסה, מייבש ומדיח, דירה ללא חיבור תלת פאזי עלולה לקרטע בתפקוד הכולל. בבניינים חדשים שנבנו בעשורים החדשים הבעיה הזו כמעט שלא קיימת, אך יש בישראל אלפי נכסים ישנים שחלקם עברו הסבה לחיבור תלת פאזי וחלקם לא.

 

מי שאחראי על החלפת החיבור (גם ברמת הבניין וגם ברמת הדירה) היא חברת החשמל ומדובר בשירות שהיא גובה עליו תשלום שנע סביב כ-3,500 שקל.

 

האם הבית אטום דיו?

תשתית שלעיתים קל לפספס בבדיקה ראשונית היא תשתית האיטום בבית. כשמדובר בדירות גג או דירות שממוקמות בקומה האחרונה, תשתית האיטום היא קריטית במיוחד ודירה שתשתית האיטום בה לקויה עלולה לסבול מנזילות בלתי פוסקות שיגרמו לרטיבות ועובש בקירות, פגיעה בתשתית החשמל של הדירה והצפות.

 

חשוב לציין שאיטום זה עניין מסובך יותר ממה שנהוג לחשוב – מי גשם נוטים למצוא סדק ולזרום דרכו ולכן עין בלתי מקצועית תתקשה לזהות בעיות איטום, ומשום כך כדי לקבוע מה מצב האיטום של הנכס מומלץ לקרוא למומחה. נציין כי גם אחרי כניסה לנכס מומלץ לתחזק באופן שוטף ולוודא כי איטום הגגות תקין לקראת כל חורף. ניתן גם לעשות זאת בעצמכם.

 

כמה אזורי אחסון יש בדירה?

אמנם קשר בין חלל אחסון ותשתיות, אולם בחרנו לשלב אותו ברשימה זו משום שמדובר בבעיה נפוצה בבית הישראלי. אנחנו לא מודעים לכמות החפצים שאנחנו אוגרים, ומרבית הבתים בישראל אינם מכילים אזורי אחסון טבעיים כמו עליות גג, מרתפים או מוסכים. כך שבמציאות הישראלית חלל אחסון נרחב אינו דבר טריוויאלי.

 

מאחר ששטח דירה הוא נתון קבוע בלתי מתגמש, צריך לבדוק מראש האם הנכס כולל מספיק שטח אחסון והאם ניתן לבצע בו הסבות מתאימות ליצירת חלל כזה.

 

חשוב מאוד – ההזדמנויות של הגז הביתי

גפ”ם, הגז הביתי או גז הבישול, הוא משאב אנרגיה שהרבה שנים הוזנח בישראל. במשך שנים השימוש השגור בו היה לבישול (כיריים גז). אנחנו ממליצים לנצל את הפוטנציאל של הגז גם לשימושים אחרים כמו הסקה או חימום מים מהיר וללא הגבלה.

 

תשתית גז בדירה אינה עניין מורכב או יקר, אך בהחלט שווה לתת עליה את הדעת במהלך יצירת תשתיות אחרות בדירה כגון חשמל וצנרת.

 

אם יש בנכס תשתית גז קיימת מומלץ מאוד להזמין יועץ / טכנאי מומחה שיבדוק אותה, ייתקן ליקויים ומומלץ באותה ההזדמנות לבצע הכנה לשימוש בגז ולפזר נקודות יעודיות בחלל המגורים (הכנה להסקה) ואפילו במרפסת (למשל, לשימוש במנגל או במעשנת גז).

 

דלק גז מספקת גז לבישול / לחימום מים במחירים אטרקטיביים ומעניקה ייעוץ גם בנושא תשתיות הגז הנדרשות בנכס. עד כמה המחירים משתלמים? זה הזמן להשוואת מחירים.

 

לסיכום, כניסה לדירה חדשה היא עניין מרגש מאוד, אבל גם כאב ראש גדול. כך או כך, היערכות חכמה מראש לשיפור התשתיות חוסכת דאגות וגם לא מעט כסף, ובמקביל מאפשרת לכם לשדרג את איכות החיים.

שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה

  iconתהליך הצטרפות

  • 1

   חתימות

   מקבלים מאיתנו טופס חתימה דיגיטלית ומחתימים רוב מבעלי הדירות בבניין
   (51% לפחות)

   arrow
  • 2

   תיאום ומעבר

   מהשלב הזה חברתנו תטפל בכל התהליך עבורכם, תתאם תאריך מעבר מול הספק היוצא, תבצע בדיקות בטיחותיות בכל דירה ותחליף את כל המונים לחדשים – והכל ללא עלות!

   arrow
  • 3

   סיום

   מזל טוב, החל מיום המעבר תשלמו מחיר של עד 30% פחות מהמחיר הקודם

   arrow

  לקבלת הצעת מחיר
  למעבר בניין