עוברים לדלק גז – 4 טיפים לבחירת ספק גז ביתי

עוברים לדלק גז – 4 טיפים לבחירת ספק גז ביתי

אחד הדברים הראשונים שעושים אחרי שנכנסים לדירה חדשה הוא בחירה של ספק גז לבית. נהוג לחשוב שמדובר בעניין טכני נטול חשיבות אמיתית, אחרי הכל עלות גז ביתי זהה בכל החברות. נכון? אז ממש לא.

 

הגז עצמו הוא אמנם אותו גז בישול לבית שנמצא בשימוש סטנדרטי בישראל – זה ‘נכון’. אבל, מלבד העובדה הזו יש עוד הרבה פרמטים אחרים ובהם, מסתבר, יש הבדלים רבים בין החברות והספקים השונים. הנה, כמה נקודות ששווה להקדיש להם מחשבה ובדיקה, לפני שבוחרים ספק גז ביתי.

 

קראו עוד:

 

 1. שירות

כאמור גז ביתי הוא הוא גז ביתי, אך זו תהיה טעות גדולה להתייחס רק לשורה התחתונה והמצומצמת של המוצר ומכך להסיק שלא משנה מי ספק הגז. כי אל אספקת גז נכון יותר להתייחס כאל ‘שירות’ ובגזרה הזו קיימים הבדלים של שמיים וארץ בין הספקים השונים.

 

עד לפני הרפורמה שנערכה בענף הגפ”מ לפני מספר שנים, לענף הגז הישראלי היה מוניטין מפוקפק בתחום השירות. למרות שהיו כמה חברות ותיקות, בפועל הענף התנהל כמו מונופול, הניוד בין החברות היה כמעט בלתי אפשרי, כך שחברות הגז התייחסו לצרכנים כאל ‘קהל שבוי’.

 

השירות היה בהתאם. זמני המתנה ארוכים, חיובי פיקדון, התקנות לא מספיק מקצועיות.

 

הרפורמה כללה רגולוציה שבמסגרתה נאסרו מרבית הרעות החולות האלה ונקבע ניהול ניוד מהיר וקל שמגביר את התחרות. אחרי שזה נאמר, הרבה מהספקים הוותיקים עדיין לא הפנימו שחוקי המשחק השתנו וה-DNA הארגוני שלהן לא באמת השתנה.

 

הבשורות הטובות הן שמאז הרפורמה נכנסו לענף הגפ”מ גורמים חדשים שלא נגועים בנורמות הקלוקלות והכניסו סטנדרט מתקדם חדש לתחום הגז הביתי בישראל. דוגמה לחברה חדשה כזו שמצטיינת בגזרת השירות היא חברת דלק גז.

עוברים לדלק גז וחוסכים באנרגיה

 1. מחיר

רבים חושבים וטועים שבגלל שברמת המוצר (גז הבישול) אין הבדל בין הספקים השונים, גם אין הבדל בעלות הסופית לצרכן. מסתבר שזה לא המצב, בשונה מעלות של מוצרי אנרגיה אחרים (חשמל או בנזין) אין לגז הביתי מחיר אחיד, וכחלק מהרפורמה ספקי הגז יכולים להתחרות על ליבו וכיסו של הצרכן גם בגזרת המחיר.

 

בשטח ההבדלים במחירים שמציעים הספקים השונים משמעותיים ועשויים לגלם פערים של עשרות אחוזים בין ספק אחד למשנהו. יתרה מכך, אחד הדברים שמאפיינים את ענף הגז הביתי הוא שקיימים הבדלים בעלות גם בפריסה הגיאוגרפית וספק אחד יכול להציע באזור הצפון גז בעלות שונה ממה שהוא מציע באזור המרכז.

 

לכן, ההמלצה היא תמיד לערוך סקר שוק ולבקש הצעת מחיר מכמה ספקים. טיפ: במספר בדיקות שנעשו במספר אזורים במספר קטגוריות חברת דלק גז נמצאה זולה משמעותית ממרבית הספקים הגדולים האחרים. לפניכם דוגמא להשוואת מחירי גז עדכנית >>

 

 1. מגוון יישומים

בעבר גז ביתי נתפס בעיקר כ’גז בישול’, גם היום היישום המרכזי לגז ביתי הוא אספקת אנרגיה לכיריים במטבח. אך לצד זה הישראלים למדו שמדובר במקור אנרגיה חסכוני, איכותי ובטוח (כאשר מקבלים אותו מספק מוכר ומקצועי).

 

לכן לצד הגז בכיריים אנחנו פוגשים יישומים נוספים לגז ביתי כמו הסקה לבית, חיבור לברביקיו או מעשנה במרפסת, מייבש כביסה מונע בגז ואפילו מערכת מתקדמת לחימום מים מהיר בגז. הבעיה: לא כל ספקי הגז יודעים לספק תשתית ומערכות נלוות לאותם יישומים.

 

כך שבחירה בספק ללא היכולות הלוגיסטיות האלה, עלולה למנוע ממכם למצות את מירב התועלת מהגז. לכן, כשבוחרים ספק לגז ביתי מומלץ לבחור בספק שמציע מספר יישומים ותשתיות מתקדמות בגז, כמו למשל חברת דלק גז, שבין היתר, מציעה מערכת מתקדמת לחימום מים מהיר בגז.

 

 1. איתנות כלכלית ופריסה ארצית

בגלל הרגישות של תחום הגז, מומלץ תמיד לבחור בשחקן ארצי עם גב כלכלי שיודע להציע את אותה רמת שירות בפריסה ארצית (הן באספקה בבלונים והן באספקה באמצעות צובר). כאן נציין שלצד הספקים הגדולים פועלים בענף הגז גם ספקים קטנים ומקומיים.

 

הניסיון מלמד שעדיף לא להתבסס על ספק קטן שבמציאות הכלכלית הדינמית בישראל עלול להיקלע לקשיים שבסופו של דבר יושתו על הצרכן ויפגעו באיכות השירות. מבין החברות הגדולות, אנחנו ממליצים שתשימו לב לשחקנית החדשה בענף, שלא במקרה צוברת תאוצה וצומחת – חברת דלק גז.

שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה

  אנא הכנס שם חוקי
  אנא הכנס טלפון חוקי
  אנא הכנס דוא"ל חוקי

  תהליך הצטרפות

  • 1

   חתימות

   מקבלים מאיתנו טופס חתימה דיגיטלית ומחתימים רוב מבעלי הדירות בבניין
   (51% לפחות)

  • 2

   תיאום ומעבר

   מהשלב הזה חברתנו תטפל בכל התהליך עבורכם, תתאם תאריך מעבר מול הספק היוצא, תבצע בדיקות בטיחותיות בכל דירה ותחליף את כל המונים לחדשים – והכל ללא עלות!

  • 3

   סיום

   מזל טוב, החל מיום המעבר תשלמו מחיר של עד 30% פחות מהמחיר הקודם

  לקבלת הצעת מחיר
  למעבר בניין

   אנא הכנס שם חוקי
   אנא הכנס טלפון חוקי