משפצים את הדירה: הקפידו לשדרג את תשתית הגז וחסכו מאות שקלים

משפצים את הדירה: הקפידו לשדרג את תשתית הגז וחסכו מאות שקלים

שיפוץ דירה הוא ריטואל קבוע שמתרחש, בממוצע, אחת לעשר שנים או לפני מעבר לדירה חדשה. אחד היתרונות ששיפוץ דירה מאפשר הוא שדרוג הבית והכנסת מימדים חדשים שלא היו זמינים או שלא הייתה לגביהם מודעות לפני עשור ויותר.

 

דוגמה מצוינת למימד כזה הם תשתיות גפ”ם (הידוע יותר בשמו העממי ‘גז הבישול’ או ‘גז ביתי’). תכנון נכון ופריסה חכמה של תשתיות גז בעת השיפוץ יהפכו את החיים בבית להרבה יותר נוחים, והמעבר לצריכת גז אצל ספק אטרקטיבי דוגמת דלק גז, על חשבון צריכת חשמל ועל חשבון צריכת גז ביוקר, גם עשוי לחסוך לכם מאות שקלים ויותר בחישוב שנתי.

 

קראו עוד:

 

טכנולוגיה ישנה, יישומים חדשים

השימוש בגפ”ם על נגזרותיו בסביבת המגורים אינו דבר חדש. למעשה, במהלך המאה ה- 19, בחלקים מסויימים בעולם, הגז שימש למאור ובכך הקדים את המצאת רשת החשמל. גז המשיך להיות משאב לאנרגיה ביתית במהלך המאה העשרים הן לחימום, הן לבישול והן לשימושים אחרים, אך התלות שלנו ברשת החשמל והנוחות שהיא סיפקה, דחקה לאט לאט את הגז מחוץ לתמונה הביתית בישראל; למעט הכיריים במטבח, שימוש שגם העניק לו את שמו העממי ‘גז בישול’.

 

מנגד, בעולם, השימוש בגז הבישול המשיך להיות נפוץ להסקה, חימום מים מהיר בגז, גריל גז או אפילו מייבש כביסה שפועל על אנרגיית גז, זמינים למעלה מעשור. למרות זאת, גם היום, בישראל המודעות ליתרונות השימוש בגז ביתי עדיין נמוכה.

 

חלק מהבעיה קשורה להתנהלות משק הגז המקומי, זה לא סוד שמשק הגז הישראלי היה שרוי בסטגנציה ונשלט על ידי כמה חברות שהתייחסו אל הלקוחות כ’לקוחות שבויים’ (מה שבפועל, לפני הרפורמה, היה נכון), שפעלו בסטנדרטים של משק הסתדרותי. אין פלא שהישראלים לא ששו להרחיב את השימוש בגז.

 

הבשורות הטובות הן שלפני כשנתיים נכנסה רפורמה משמעותית במשק הגז הביתי בישראל. במסגרת הרפורמה, הכוח עבר לצרכנים שיכולים להתנייד ללא עלות וללא חסמים בירוקרטים בין החברות.

 

בנוסף, למגרש הגז הביתי נכנסו שחקנים איכותיים חדשים כמו חברת דלק גז. שחקנים אלו מביאים תרבות ארגונית חדשה ומספקים לצרכן הישראלי פתרונות טכנולוגיים שבעבר לא נחשף אליהם, כמו למשל חימום מים בגז.

 

השיפוץ כהזדמנות

אם כן, הרפורמה במשק הגז יוצרת הזדמנות אטרקטיבית שלא הייתה קיימת לפני עשור. פיזור של תשתיות גז במרחב הדירה, פותח הרבה מאוד הזדמנויות ליהנות ממותרות שלפני כמה שנים כמעט שלא פגשנו בישראל. קמין גז, או מערכת הסקה אחרת מבוססת גז, גריל ברביקיו או מעשנה במרפסת שעובדים על גז, מערכת חימום מים מהיר בגז, מייבש כביסה ומכונת כביסה שפועלים על גז – כל אלו הפכו לאמצעים זמינים, נוחים ובעיקר משתלמים. שיפוץ הדירה מאפשר לכם לאמץ את האמצעים האלה או את חלקם.

 

ההמלצה שלנו: גם אם אתם לא מתכוונים מחר בבוקר לרכוש ולהעמיד גריל גז במרפסת או להציב קמין גז בסלון, נצלו את השיפוץ בשביל לפרוס את הקווים ופזרו נקודות גז במקומות אסטרטגיים, כך שבבוא היום לא תתחרטו (בדיוק לפי הרציונל שתמיד מייצרים מספר נקודת חשמל בכל חדר).

 

פריסת תשתית גז אינה דבר מסובך או יקר, בטח לא כחלק ממארג של שיפוץ כולל שמאפשר הטמעה והסתרה של התשתית באופן שהוא גם בטיחותי וגם אסתטי יותר. קחו בחשבון שהלבשת תשתית גז בדירה שכבר עברה שיפוץ היא תמיד יותר מורכבת וכמעט בהכרח כרוכה בפשרות אסתטיות.

 

דלק גז לשירותכם

המלצה נוספת לכל מי שמשפץ דירה ושוקל לשדרג את תשתית הגז בדירה, היא להתייעץ עם מי שמתמחה בכך. כזכור, אחת השחקניות החדשות שנכנסו לשוק הגז הביתי אחרי הרפורמה היא חברת דלק גז, שהביאה עמה גם גישה מקצוענית חדשה.

 

במסגרת תפיסה זו, דלק גז רואה את עצמה כ-One Stop Shop לתחום הגפ”ם והיא מציעה ללקוחותיה קשת שלמה של שירותים שכוללים, בין היתר, את מערכת לחימום מים מהיר בגז. מדובר במערכת שמחליפה את הדוד החשמלי הזכור לרעה.

 

כשיש בבית מערכת לחימום בגז, כגיבוי לדוד השמש, כבר לא צריך ‘לזכור להדליק את הדוד’ (ולהתקלח במים צוננים) וכבר לא צריך להילחץ כאשר ‘שוכחים לכבות את הדוד’ (ומקבלים חשבון חשמל מנופח).

 

כחלק מתפיסת השירות בדלק גז, החברה מציעה למשפצים להתייעץ ללא עלות או התחייבות עם מומחים לתשתיות גז ביתי ולקבל תמונה מלאה של האפשרויות לשדרוג תשתית הגז במהלך השיפוץ.

 

שורה תחתונה: עומדים בפני שיפוץ? אל תשכחו לשדרג את תשתיות הגז. צרו קשר לקבלת פרטים נוספים והצעת מחיר מותאמת אישית.

שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה

  iconתהליך הצטרפות

  • 1

   חתימות

   מקבלים מאיתנו טופס חתימה דיגיטלית ומחתימים רוב מבעלי הדירות בבניין
   (51% לפחות)

   arrow
  • 2

   תיאום ומעבר

   מהשלב הזה חברתנו תטפל בכל התהליך עבורכם, תתאם תאריך מעבר מול הספק היוצא, תבצע בדיקות בטיחותיות בכל דירה ותחליף את כל המונים לחדשים – והכל ללא עלות!

   arrow
  • 3

   סיום

   מזל טוב, החל מיום המעבר תשלמו מחיר של עד 30% פחות מהמחיר הקודם

   arrow

  לקבלת הצעת מחיר
  למעבר בניין